Web Geliştirme

Firmaların web sayfaları gün geçtikçe daha fazla önem kazanmaktadır. Şirketler web sayfalarında kendilerini tanıtma ve satış yapabilme imkanları bulabilmektedir. 

 

Web ortamında etkileşimli dinamik sayfalar hazırlamak için yazılı ve görsel içeriğin bir veritabanı üzerinde bulundurulması ve yönetilmesi gerekmektedir. Web-veritabanı entegrasyonu hem dinamik ve interaktif siteler oluşturmakta hem de çok kolay ve hızlı bir şekilde web üzerinde yayınlanan içeriğin güncellenmesine imkan tanımaktadır. 

 

FarklıFikir, kendi geliştirdiği ve işlettiği web siteleri dışında profesyonel web siteleri de tasarlamaktadır. 

 

Fonksiyonel siteler müşterileriniz ile ilişkilerinizi güçlendirir. Web tabanlı uygulamalar kullanıcıların ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda hazırlanarak başarılı şekilde sonuçlandırılır. 

 

İş ortağımız olarak gördüğümüz müşterimizin ihtiyaçlarına, tecrübeli ve uzman takımlarımız oluşturdukları iş mimarisi ile hızlı ve başarılı çözümler sunmaktayız. 

 

Web projelerinizde, görsellik, estetik, navigasyon kolaylığı olmazsa olmaz şartlardandır. İçerik, animasyon ve grafik çalışmalarıyla zenginleştirilen web’ler müşterileriniz ile sizi bir araya getirecek. 

 

Web projelerinizin teslimini test yayınından sonra yapıyoruz. Tüm bu aşamalarda müşterimizle ortak çalışıyoruz. Sitenizin teknik bakımını ve desteğini sağlıyoruz. 

 

 

A. Kurumsal Web Sayfaları

Farklı tasarımlarla, yeni teknolojiler kullanılarak ve web 2.0 teknolojisine uyumlu kurumsal web sayfalarınızı hazırlıyoruz. 

Şirketinizle ilgili tüm dokümanları müşterilerinizle, iştirakçilerinizle, iş ortaklarınızla paylaşabildiğiniz web sayfalarınızın yanı sıra, interaktif ve etkileşimli web uygulamalarını da sizin adınıza hayata geçirebiliriz. 

Özgün bir tasarımla, şirketinizin profesyonel görünümü web’e de taşıyabilirsiniz. 

 

B. İçerik Yönetim Sistemleri (CMS)

Web siteleri kapsam bakımından her gün genişlemekte ve içerik noktasında ön plana çıkmaktalar. İçeriği geliştirmek ve yönetmekle sorumlu olan web sitesi sahipleri uygun bir içerik yönetim sistemi kullanmadıkları takdirde büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyorlar. 

İçerik yönetim sistemleri web sitelerinin yapılandırılması ve bakımı için çok önemli araçlardır. İçerik yönetim sisteminin, içerik yaratım maliyetlerini düşürürken varolan bilginin en iyi şekilde kullanılmasını ve sitede yer alan bilgilere kolay ulaşılabilmesini sağlaması gerekir. 

 

FarklıFikir size en verimli içerik yönetim sistemini kurarak, bu konuda zengin içerikli web uygulamaları ve bunların yönetimini sağlayabilir. 

 

C. SEO

Artık sadece internet sayfanızın olması müşterilerinize ulaşmanız için yeterli değil. Özellikle Google ve diğer arama motorları bir çok internet kullanıcısının ilk adresi olmuş durumda. 

 

Mesela bir ürün satıyorsunuz. Google’da sattığınız ürün aratıldığında kaçıncı sırada geliyorsunuz? Google sizin sitenizi arşivliyor mu? 

Google arama mantığına göre sitenizi güncelleyebilir, Google’da üst sıralara çıkmanıza yardımcı olabiliriz.  

Sitenizi Google’a uyumlu hale getirdikten sonra, sitenizi nasıl güncellemeniz gerektiğine dair danışmanlık hizmeti de veriyoruz. 

 

D. Site Analiz & Raporlamaları

Analytics hizmetleri sayesinde web sitenizin trafiği ve pazarlama girişimlerinizin verimliliğiyle ilgili zengin bilgiler veren bir kurumsal sınıf web analizi sunuyoruz. Güçlü, esnek ve kullanımı kolay özellikler trafik verilerinizi artık tamamen başka bir gözle görmenizi ve analiz etmenizi sağlamaktadır. Google Analytics'le daha iyi hedeflenmiş reklamlar yazmak, pazarlama girişimlerinizi güçlendirmek ve daha yüksek dönüşüm sağlayan web siteleri oluşturmak için daha hazırlıklı durumda olursunuz.